اینستاگرام راسان درب
نگهداری درب ضد سرقت

چگونگی نگهداری و مراقبت از درب ضد سرقت

  • شنبه 5 تیر 1400
  • 101 نفر

یکی از مسائل مهم پس از خرید و نصب درب، نگهداری درب ضد سرقت می باشد. نگهداری از درب موجب افزایش طول عمر درب و استحکام آن خواهد شد. در این مقاله شما را با روش های نگهداری درب ضد سرقت آشنا خواهیم ساخت.

همان طور که می دانید درب ضد سرقت امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و افراد زیادی برای منازل و ساختمان خود این درب ها را انتخاب می کنند. درب ضد سرقت را با درب قدیمی جایگزین می کنند و یا در همان ابتدا برای ساختمان خود این درب ها را بر می گزینند. از مهم ترین ویژگی های درب ضد سرقت می توان به امنیت و زیبایی این درب ها اشاره داشت. برای اینکه درب در طول سالها مقاومت و زیبایی خود را از دست ندهد باید نکاتی را رعایت نمایید. در ادامه مقاله، ما شما را با مواردی که بر طول عمر درب و عملکرد صحیح آن تاثیر می گذارد آشنا خواهیم ساخت.


نگه داری از درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت به علت استحکام بالایی که دارند در برابر فشار و ضربه مقاوم هستند، اگر از درب های ضد سرقت به درستی نگهداری نشود به طور قطع میتوان گفت که عمر مفید استفاده از آن ها کاهش چشمگیری پیدا میکند، به همین علت است که نگهداری و مراقبت از درب ضد سرقت اهمیت زیادی دارد. عدم نگهداری درست از درب باعث افت کارایی درب خواهد شد.


روش های نگه داری درب ضد سرقت

برای محافظت از درب باید مواردی را رعایت نمایید در ادامه شما را با تعدادی از روش های نگه دارب درب آشنا خواهیم ساخت:


استفاده از روکش پودری

برای مراقبت از رویه درب ضد سرقت و افزایش مقاومت آن در برابر خراش ها و زنگ زدگی معمولا از روکش پودری استفاده میشود این روکش ها بر روی درب ضد سرقت نصب شده و باعث افزایش دوام آن می شوند. اکثرا بر روی درب ضد سرقت ترک، روکش پودری نصب می‌شود و باعث حفظ و نگهداری ظاهر این مدل از درب ها از هر گونه آسیبی که ممکن است به وسیله افراد یا عوامل محیطی به وجود بیاید، می شود.

نگهداری از روکش درب ضد سرقت

رگلاژ دوره ای درب ضد سرقت

رگلاژ و سرویس دوره ای درب باعث می شود ایرادات درب به موقع بر طرف شود و از آسیب به درب جلوگیری به عمل آید. مهمترین قسمتی که در رگلاژ درب ضد سرقت مهم و می توان گفت که اساس رگلاژ، در عملکرد درست آن است لولا می باشد که از مقاومت بالایی برخوردار است و لنگه را در چهارچوب محکم نگه می دارد.
تعمیرکار درب ضد سرقت به خوبی می داند که چه تعداد لولا و در چه فاصله هایی نیاز است تا رگلاژ این دربها تحقق یابد البته لازم به ذکر است که رگلاژ زمانی به خوبی اتفاق می افتد که تمامی قطعات به خوبی تنظیم شده باشد.


بررسی عملکرد صحیح قفل

 یکی از مهم ترین قسمت های یک درب ضد سرقت، قفل آن است. با عملکرد صحیح قفل، درب تا حد زیادی دارای امنیت می باشد. بنابراین باید به سرویس و بررسی دوره ای قفل توجه زیادی شود و در صورت بروز مشکل و خرابی اقدام به تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت و یا کل قفل نمایید. یک از امن ترین و مجهزترین قفل های درب ضد سرقت که به شما توضیه می شود خریداری نمایید، قفل دیجیتال درب ضد سرقت می باشد. در مقاله مرتبط به طور کامل در مورد این قفل ها توضیح داده شده است.

تعویض توپی قفل درب ضد سرقت


تعویض قفل درب ضد سرقت

همان طور که اشاره شد مهمترین بخش درب ضد سرقت قفل آن است که باعث امنیت می شود و متناسب با ساختاری که دارد مانع نفوذ سارقان و بیگانگان به داخل آپارتمان می شود. قفل این دربها بعد از مدتی خراب می شود و مشکلاتی را ایجاد می کند که لازمه تعمیرکار ماهر اقدام به تعویض قفل ضد سرقت کند و می تواند قفل کاله را جایگزین قفل از کار افتاده کند.


روغن کاری درب ضد سرقت

روغن کاری درب ضد سرقت سوالی است که افراد زیادی در هنگام گرفتن مشاوره از تیم فنی راسان درب سوال می کنند و این موضوع کنجکاوی زیادی را در ذهن انها ایجاد کرده است که به صورت کوتاه به این مسائل می پردازیم.
صدا دادن و کندی در عملکرد بخش هایی همچون لولا و یراق الات و دستگیره و … در واقع با ایجاد سایش و یا پاس زدن قطعات بر می گردد که باعث ایجاد صدای ناهنجار در قسمت هایی که متحرک هستند می گردد. راه چاره برای این مشکلات دو روش است که یکی روغن کاری درب ضد سرقت و دیگری استفاده از تعمیر و رگلاژ است که برای هر دو کار می توانید با ما تماس بگیرید.


روغن کاری لوله ها و قفل درب ضد سرقت

اگر درب ضد سرقت در زمان باز و بسته شدن صدای جیر جیر می دهد یعنی به روغن کاری نیاز پیدا کرده است. برای بهبود کارایی درب ضد سرقت باید تمام لولا ها و قفل های آن را به وسیله روغن روان نموده و پس از آن با یک تکه پارچه، روغن اضافی را پاک کنید.

نکته: کوباندن محکم درب ممکن است به قفل آسیب برساند. بنابراین هنگام باز و بسته کردن درب دقت نمایید که درب محکم کوبانده نشود، که این امر هم موجب سلب آسایش دیگران و هم آسیب رسیدن به درب می شود.


علاوه بر نگهداری درب برای جلوگیری از آسیب رسیدن به ظاهر و استحکام درب مواردی نیز برای روش های تمیز کردن درب وجود دارد که در مطلب دیگر به تفصیل آن را برای شما شرح داده ایم.
 

درب ضد سرقت,درب ضد سرقت ارزان,خرید درب ضد سرقت

در ضد سرقت

امروزه درب های ضد سرقت ساخت بسیاری از کشورها اعم از چین ، ترکیه ، ایران و کشورهای دیگر در بازار موجود می باشد . اینکه کدام گزینه و چه نوع درب ضد سرقتی می تواند گزینه ی بهتری برای خرید باشد منوط به بررسی شرایط خریدار و همچنین بودجه ی تخصیص یافته برای خرید درب ایمنی می باشد.
درب ضد سرقت,خرید اینترنتی درب ضد سرقت,درب ضد سرقت ارزان

خرید اینترنتی درب ضد سرقت

امروزه درب های ضد سرقت ساخت بسیاری از کشورها اعم از چین ، ترک ، ایران و کشورهای دیگر در بازار موجود می باشد . اینکه کدام گزینه و چه نوع درب ضد سرقتی می تواند گزینه ی بهتری برای خرید باشد منوط به بررسی شرایط خریدار و همچنین بودجه ی تخصیص یافته برای خرید درب ایمنی می باشد.
قیمت درب ضد سرقت,قیمت درب ضد سرقت ترک,قیمت درب ضد سرقت ایرانی,قیمت درب ضد سرقت چینی

درهای ضد سرقت موجود در بازار ایران و قیمت آن ها

قفل و یراقی که بر روی درب های ضد سرقت به کار گرفته میشوند اغلب از انواع مرغوب آن می باشند که سازندگان آن قفل ها انواع روش های امنیتی لازم جهت جلوگیری از دستکاری در آن و یا تخرب توسط دریل و مته را به کار برده اند. پس شما میتوانید از بابت ایمنی قفل ها آسوده باشید.
درب ضد سرقت,انواع درب ضد سرقت,درب ضد سرقت ترک,درب ضدسرقت چینی,درب ضد سرقت ایرانی,بهترین درب ضد سرقت

انواع درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت معمولا از فلز و چوب می باشند .درب های از جنس فلز معمولا چینی بوده و دارای رنگ قهوه ای می باشند اما درب های ضد سرقت چوبی دارای تنوع شکلی و رنگی متفاوت می باشد .معمولا از درب های ضد سرقت فلزی نیز قیمت آنها بالا تر می باشد .