نکاتی که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید به آن توجه کرد

نکاتی که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید به آن توجه کرد

راسان درب
راسان درب

مشخصات درب ضد سرقت با کیفیت تولید شده در راسان درب

مشخصات درب ضد سرقت با کیفیت تولید شده در راسان درب
04/10/2021

درب ضد سرقت برای اینکه بتواند امنیت لازم را برای شما ایجاد کند باید دارای مشخصات و استاندارهایی باشد. تمام محصولات تولید شده و عرضه شده در راسان درب دارای بالاترین سطح امنیت و کیفیت می باشند.

در هنگام خرید درب ضد سرقت لازم است با نکات و مواردی آشنایی داشته باشید تا دربی که خریداری می نمایید اصل و باکیفیت باشد. همواره توصیه می شود برای خرید از فروشگاه ها و مراکز فروش معتبر اقدام بفرمایید.

نکاتی که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید مد نظر داشت

مهمترین دلیل همه خریداران درب ضد سرقت امنیت درب ضد سرقت مي باشد و شرکت های سازنده تلاش می کنند درب های ضد سرقتی بسازند که در حین داشتن امنیت فوق العاده بالاتر نسبت به درب های معمولی، دارای ظاهری زیبا و همچنین متنوع و کاربردی باشند.  شرکت راسان درب توانسته دربهای ضد سرقت که از نظر امنیت، كيفيت و زیبایی حرف اول را میزنند به بازار ارائه نماييد.
در حال حاضر در بازار ایران درب ضد سرقت به سه دسته درب ضد سرقت ترک، درب ضد سرقت ایرانی و درب ضد سرقت چینی تقسیم می شود. در این بین در ضد سرقت ترک از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار می باشد. در سال های اخیر درب های ضد سرقت ایرانی نیز چه از لحاظ ظاهر و چه از لحاظ کیفیت به درب های ترک بسیار نزدیک شده اند اما هنوز در مواردی اندک می توان گفت که درب های ضدسرقت ترک مزایایی به نسبت نمونه ایرانی و چینی دارا می باشند.

هنگام خرید درب ضد سرقت برای ساختمان باید به چه نکاتی توجه نمود؟

درب ضد سرقت شیک و زیبا

هنگام خرید درب ضد سرقت یک خانه اولین گام توجه به زیبایی آن است. زیرا قبل از امنیت، ظاهر درب بر بیننده اثر می گذارد و ظاهر درب باید به گونه ای باشد که با نوع معماری خانه و آپارتمان موردنظر همخوانی داشته باشد. برای مثال خانه هایی با معماری کلاسیک به درب هایی با طراحی کلاسیک نیاز دارند. و آپارتمان هایی با ظاهر مدرن نیاز به درب هایی با ظاهر مدرن دارند.

ضخامت و جنس چهار چوب درب ضد سرقت

در هنگام خرید چهارچوب درب ضد سرقت که اولین مرحله از خرید درب های ضد سرقت به شمار میرود باید بسیار دقت نمود زیرا در صورتیکه جنس چهارچوب با کیفیت نباشد باعث بروز مشکلات زیادی در هنگام نصب لنگه درب ضد سرقت و همچنین در هنگام استفاده میشود. جنس چهار چوب درب ضد سرقت باید از فلزی با آلیاژ خوب باشد و همچنین در محل اتصال ورق ها جوش به صورت مقطعی و جزئی نباشد و جوش به صورت کامل در تمامی قسمت ها وجود داشته باشد و همچنین بهتر است نوع جوش از جوش co2 باشد.

درب ضد سرقت دارای عایق صوتی

امروزه استفاده از پنجره و دیوار عایق صوتی به منظور ایجاد آرامش یک ضرورت در ساختمان سازی می باشد.

درب ضد سرقت با کیفیت

درب ضد سرقت متناسب با آب و هوای محل زندگی

هنگام خرید درب ضد سرقت با توجه به محل زندگی تان باید درب ضد سرقت مناسب با آن آب و هوا را انتخاب کنید، برای مناطق مرطوب جنس چوب به کار رفته باید متفاوت با جنس چوب به کار رفته در درب ضد سرقت برای مناطق خشک و سردسیری باشد تا درب ضد سرقت استحکام مناسبی در آن شرایط آب و هوایی داشته باشد.

استحکام کافی در قسمت رویه درب

هنگام خرید درب ضد سرقت برای خانه به استحکام رویه بیرونی آن هم توجه کنید. تا در هنگام اسباب کشی، ورود و خروج اشیاء به راحتی آسیب نبینند.

در صورتیکه در محلی که قرار است درب ضد سرقت را نصب نمایید احتیاج به امنیت بالاتری دارین میتوانین از وسایل امنیتی جانبی که بر روی این درب ها نصب میشوند استفاده نموده و درب ضد سرقت متناسب با آن را سفارش دهید.پس بهتر است این موارد را به نصاب درب ضد سرقت خود اطلاع دهید.

ضد اسید بودن قفل درب ضد سرقت

یکی از راه های باز کردن درب های ضد سرقت ریختن اسید در قفل آنهاست. در هنگام خرید به این نکته توجه کنید که درب ضد سرقت حتما ضد اسید باشد تا امنیت بالایی داشته باشد و مانع از ورود سارقان گردد.

جنس رویه یا لایه بیرونی درب ضد سرقت

درست است که رویه بیشتر به سلیقه ی اقراد بستکی دارد اما یک نکته بسیار حائز اهمیت است که جنس رویه باید با محلی که قرار است درب ضد سرقت در آن نصب شود همخوانی داشته باشد به طور مثال جنس رویه اگر از MDF باشد دارای براقیت بیشتری نسبت به رویه ای از جنس pvc میباشد اما اگر محل مورد نظر افتاب خور باشد و یا رفت و امد وسایل زیاد باشد استفاده از رویه MDF اشتباه است زیرا دارای مقاوت کمتری در مقابل افتاب بوده و ضد خش نمی باشد.

بزار یراق آلات درب ضد سرقت

ابزار یراق استفاده شده در درب ضد سرقت بسیار مهم می باشد و باید به آنها دقت نمود دستگیره ها بهتر است از جنس استیل باشد و همچنین قفل استفاده شده بر روی درب از شرکت کاله ترکیه باشد که در جهان رتبه اول رعایت استاندارد های جهانی را دارد و ساخت و کپی برداری از کلید آنها بسیار دشوار و در مواردی غیر ممکن است.جنس چشمی و همچنین قفل شب بند درب ضد سرقت نیز چک شود که از اجناس مزغوب باشد نه متفرقه.

توجه به ایمن بودن و مناسب بودن قفل

مهمترین قسمت درب ضد سرقت قفل آنها است، قفل هایی با تعداد زبانه بیشتر امنیت بیشتری به همراه دارند و همچنین نصب حفاظ های آهنی درب ضد سرقت، ایمنی آن را بالا می برد. دربهای هوشمند ضد سرقت بهترین انتخاب برای جلوگیری از ورود غیرمجاز مي باشند.

ویژگی های درب ضد سرقت

لولای درب ضد سرقت

درب ضد سرقت به دلیل وزن بالایی که دارد بایستی بر روی بیش از دو لولا نصب شود که باید به این نکته هم در هنگام خرید دقت نمود همچنین استفاده از لولاهای بلبرینگ دار بسیار بهتر میباشد.

توجه به این امر ضروری است که در میان دو رویه درب ضد سرقت ورق فولادی به کار رفته باشد و تهی از ورق نباشد و یا حتی با هرچیز دیگری جز ورق پر نشده باشد زیرا که در صورت رعایت نمودن تمام نکات ورق در میان دو رویه اصلی ترین رکن ضد سرقت بودن درب های ضد سرقت است.

چرا نباید درب ضد سرقت ارزان بخریم؟

متاسفانه برخی از تولید کننده های داخلی جهت افزایش رقابت پذیری به دلیل کاهش قیمت تمام شده اقدام به تولید درب های ضد سرقت به ظاهر زیبا اما بی کیفیت میکنند.پس الزاما هر درب ضد سرقتی واقعا ضد سرقت نیست.همچنین بعضی از درب ضد سرقت ارازن هم بی کیفیت نیستند. هنگام خرید درب ضد سرقت بهتر است با یک فرد ماهر و باتجربه مشورت کنید.


راه های شناخت درب ضد سرقت باکیفیت از بی کیفیت

اولین راه وزن درب هست که به صورت کلی دربهای کمتر از 60 کیلوگرم جزء دربهای بی کیفیت محسوب میشود، 70 تا 90 دربهای متوسط و دربهای 90 کیلوگرم و بالاتر جزء دربهای با کیفیت از لحاظ آهنکشی میباشد. میتوانید با کولیس ضخامت چهارچوب را اندازه گیری کنید. با باز کردن یکی از قفلها میتوانید از وجود ورق فولادی میانی اطمینان حاصل کنید که با توجه به مشکل بودن این کار میتونید از فروشنده تضمین وجود ورق فولادی ایمنی رو بگیرید.

قفل درب های ضد سرقت جزء مهم امنیتی این دربها میباشد که در حال حاضر قفل های ساخت کشور ترکیه نسبتا مرغوب میباشد.

مطالب مرتبط:

ابعاد درب ضد سرقت، تعمیر درب ضد سرقتامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید