اینستاگرام راسان درب
درب ضد سرقت ایرانی,درب ضد سرقت چینی,درب ضد سرقت ترک,تفاوت درب ضد سرقت,مقایسه درب های ضد سرقت

مقایسه درب ضد سرقت ایرانی، چینی و ترک

  • یکشنبه 5 آبان 1398
  • 3460 نفر

خریداران بازار ایران معمولا به دلیل تنوع بالایی که در زمینه درب های ضد سرقت وجود دارد دچار تردید و سردر گمی می شوند. درب های وارداتی در ایران عموما از کشور های چین و ترکیه به صورت پک کامل و یا به صورت جزء به جزء وارد می شوند.

در این مقاله ایتدا با مفهوم روشنی از درب ضد سرقت آشنا میشویم، و سپس به مقایسه انواع درب ضد سرقت که در بازار ایران وجود دارد میپردازیم. درب های ضد سرقت معمولا از لحاظ ظاهر، کیفیت و قیمت متفاوت هستند.

درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت همان طور که از نام آن مشخص است، به دربی گفته میشود که از ورود سارقین جلوگیری کرده و قابل اطمینان میباشد.این درب در مقابل هرگونه تخریب و اهرم نمودن مقاوم بوده و نمیتوان به راحتی آن را دستکاری و باز کرد.اما این منزله اطمینان 100 درصد نیست.اما درب های ضد سرقت در مقابل سایر درب های معمولی مقاومت و امنیت بسیار بالاتری دارند. امنیت این درب ها حتی از حفاظ های آکاردئونی بیشتر است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که نباید قفل و یراق آلات درب ضد سرقت معمولی باشند و باید از تجهیزات استاندارد آن استفاده کرد، تا درب ضد سرقت حداکثر امنیت را برای منزل ما و یا محل کار فراهم بیاورد.

درب ضد سرقت موجود در بازار ایران

خریداران بازار ایران معمولا به دلیل تنوع بالایی که در زمینه درب های ضد سرقت وجود دارد دچار تردید و سردر گمی می شوند. درب های وارداتی در ایران عموما از کشور های چین و ترکیه به صورت پک کامل و یا به صورت جزء به جزء وارد می شوند.
درب های ضد سرقت در بازار ایران عمدتا به سه گروه تقسیم میشوند:

درب ضد سرقت ایرانی

 درب های ضد سرقت ایرانی از لحاظ ظاهری برگرفته از طرح های ترک می باشند که چهار چوب فلزی آن معمولا در ایران ساخته می شود و یراق آلات آن ها از کشور ترکیه وارد می شود زیرا دستگاه های سازنده آن معمولا بسیار گران قیمت بوده که وارد کردن آنها مقرون به صرفه تر است.

درب ضد سرقت ترک

درب ضد سرقت ترک اصل توسط کشور ترکیه ساخته و وارد ایران می شود بی شک درب ضد سرقت ترک یکی از انواع درب های ضد سرقتی است که دارای کیفیت و قیمت بالا با متریال اصلی می باشد و همین کیفیت باعث شده که بیشتر افراد از درب ضد سرقت ترک به عنوان گزینه اصلی استفاده نمایند .
درب ضد سرقت ترک مرغوب عایق صدا، رطوبت و حرارت هستند، در برابر برش و فشار مقاومند، در برابر وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی همچون زلزله و آتش سوزی مستحکمند.

درب ضد سرقت چینی

دربهای ضد سرقت چینی از کشور چین وارد شده و به دلیل قیمت کم آن به عنوان درب ضد سرقت ارزان شناخته شده است. درب ضد سرقت چینی دارای کیفیت نسبتا پایینی است و ابزار و یراق آلات کارشده در آنها کیفیت زیاد جالبی ندارد.
درب ضد سرقت ایتالیایی هم در بازار وجود دارد. اما به دلیل قیمت خیلی بالا،تنوع کم و موجودی کم آن در بازار زیاد مورد استقبال خریداران قرار نمیگیرد.

تفاوت درب ضد سرقت ایرانی،چینی و ترک

 

تفاوت ظاهری درب های ضد سرقت 

 چهارچوب درب ضد سرقت

چهارچوب دربهای ضد سرقت چینی به صورت تخت بوده و اختلاف کمی بین سطوح بیرونی و لنگه درب وجود دارد، در حالی که این اختلاف در دربهای ضد سرقت ترک بیشتر می باشد.

لولا درب ضد سرقت

لولاهای دربهای ضد سرقت ترک وایرانی از سمت داخل قابل مشاهده بوده و کاملاً مشخص اما لولاهای دربهای ضد سرقت چینی مخفی است، نه از داخل و نه از بیرون قابل تشخیص نمی باشد.

رويه درب ضد سرقت

رویه نهایی دربهای ضد سرقت چین یا فلز با رنگ کوره ای طرح چوب هستند یا اچ دي اف رنگ شده و در بعضی موارد درب ضد سرقت چینی فلزی با روکش پي وي سي نیز دیده می شود، اما رویه دربهای ضد سرقت ترک وایرانی به دو دسته ام دي اف با روکش طبیعی چوب یا ام دي اف با روکش پي وي سي تقسیم می شوند.

نصب درب ضد سرقت

دربهای ضد سرقت چین آسان و سریعتر نصب می شوند هر چند که نصب درب ضد سرقت ترک و ایرانی نیز بیشتر از يك یا دو ساعت زمان بر نخواهد بود. برای نصب درب ضد سرقت می توانید با راسان درب تماس بگیرید.

قیمت درب ضد سرقت

همان طور که گفته شد درب ضد سرقت چینی از کیفیت پایین تری برخوردار است در نتیجه دارای قیمت پایین تری است. درب ضد سرقت ایرانی از نظر رده بندی در رتبه دوم درب ضد سرقت ارزان قرار گرفته است.
درب ضد سرقت ترک در این بین جز گرانترین درب ضد سرقت در ایران است.

 قیمت درب ضد سرقت ترک پایین تر می باشد وزن این دربها نیز نسبت به نمونه مشابه ترک خود بسیار سبکتر هستند به طوری که می توان گفت وزن یک درب ضد سرقت ترک با دو درب ضد سرقت چینی برابری می کند.

تفاوت كيفي درب ضد سرقت

یکی از سوالاتی که خریداران درب ضد سرقت همیشه با آن رو به رو هستند این است که چه فرقی بین درب ضد سرقت ساخت ترکیه و چین و ایران وجود دارد و برخی گمان می کنند فرق آنها فقط در کیفیت آنها می باشد.
تولیدات چین در سطوح مختلف کیفی قرار دارند و اگر بخواهیم به طور تخصصی در مورد درب صحبت کنیم صادقانه باید گفت اکثر دربهای ضد سرقت چینی وارد شده به ایران حتی نسبت به پولی که خریدار پرداخت می کند از سطح کیفی خوبی بهره نبرده اند.اما  نمی توان گفت کیفیت تمام درب های ضد سرقت چینی از درب های ضد سرقت ترک پایین تر است .
درب های ضد سرقت چینی با روکش اچ دي اف معمولاً از کیفیت خوبی برخوردار هستند و نسبت به برخی از درب های ترکیه که در بازار ایران وجود دارد گرانتر هم هستند و طبیعتاً با توجه به تفاوت کیفیت درب های ضد سرقت ترک و چیني منطقی است که از نظر قیمتی هم بین این درب ها تفاوت وجود داشته باشد.
درب های ضد سرقت ترک دارای کیفیت بسیار خوبی هستند و از ابزار و یراق آلات با کیفیت در آنها استفاده میشود. جنس رویه این درب ها بسیار با دوام است و استحکام بسیار بالایی دارند. 
درب ضد سرقت ایرانی نیز از لحاظ کیفیت تقریبا هم سحط درب ضد سرقت ترک است و تولیدکنندگان داخلی درب ضد سرقت بسیار با کیفیت و با قیمت مناسب را تولید میکنند.

مقایسه دربهای ضد سرقت

 

درب های ضد سرقت چینی کاملاً در کشور چین ساخته شده و به سایر کشورها صادر می شود، اما درب ضد سرقت ترک در ایران نیز مونتاژ می شود.
این تصور که دربهای ضد سرقت چینی نسبت به دربهای ضد سرقت ترک دارای کیفیت پایین تری هستند شاید تصوری اشتباه و نادرست باشد و با وجود اجناس بی کیفیت چینی در بازار ایران می توان به خریدار درب ضد سرقت حق داد که این تصور را داشته باشند.

تفاوت درب ضد سرقت ترک و ایرانی

اصلی ترین تفاوتی که می توان در درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت ایرانی اشاره کرد نوع رویه ها هستند این تفاوت بیشتر در کیفیت ام دی اف به کار رفته ، دقت ابزار و پروفیل های استفاده شده بر روی درب و از همه مهم تر رنگ آمیزی آن است. موضوع بعدی که می توان در مورد تفاوت بین درب ضد سرقت ترک و ایرانی اشاره کرد بحث استراکچر یا بدنه است معمولا ورق آهنی استفاده شده برای ساخت درب ترک 1.5 تا 2 است و در درهای ایرانی 1.15 و 1.5 استفاده می شود.

یکی دیگر از تفاوت های عمده و اصلی بین این دربها را می توان در مدل و شکل ظاهری پیدا کرد چرا که مدل های جدید و به روز ابتدا در کشور ترکیه ساخته و بعد از مدتی تولید کنندگان داخلی اقدام به کپی مدل ها می کنند. در پایان این مبحث به این نکته مهم می توان اشاره کرد که برخی از تولید کننده دربهای ضد سرقت ایرانی با استفاده از متریال های مناسب و ابزار آلات به روز و استفاده از نیروی کار های ماهر توانسته اند دربهایی با کیفیت و هم تراز با درب ضد سرقت ترک ارائه کنند .

تشخیص درب ضد سرقت ترک

اینگونه دربها کاملا وارداتی است و یکی از راههای تشخیص قیمت بالای این سبک دربها است از بازه قیمتی 2 میلیون تومان به بالا و یکی دیگر از موارد نوع بسته بندی و مارک کارخانه های ترکیه روی کارتن درب همراه با نوشته ساخته شده ترکیه البته تشخیص دقیق وارداتی بودن درب از سری لوکس ایرانی بسیار مشکل و حتما باید کارشناسی شود ،توصیه میشود برای خرید این سبک دربها حتما از شرکتهای معتبر استفاده شود .

درب ضد سرقت,درب ضد سرقت ارزان,خرید درب ضد سرقت

در ضد سرقت

امروزه درب های ضد سرقت ساخت بسیاری از کشورها اعم از چین ، ترکیه ، ایران و کشورهای دیگر در بازار موجود می باشد . اینکه کدام گزینه و چه نوع درب ضد سرقتی می تواند گزینه ی بهتری برای خرید باشد منوط به بررسی شرایط خریدار و همچنین بودجه ی تخصیص یافته برای خرید درب ایمنی می باشد.
درب ضد سرقت,خرید اینترنتی درب ضد سرقت,درب ضد سرقت ارزان

خرید اینترنتی درب ضد سرقت

امروزه درب های ضد سرقت ساخت بسیاری از کشورها اعم از چین ، ترک ، ایران و کشورهای دیگر در بازار موجود می باشد . اینکه کدام گزینه و چه نوع درب ضد سرقتی می تواند گزینه ی بهتری برای خرید باشد منوط به بررسی شرایط خریدار و همچنین بودجه ی تخصیص یافته برای خرید درب ایمنی می باشد.
قیمت درب ضد سرقت,قیمت درب ضد سرقت ترک,قیمت درب ضد سرقت ایرانی,قیمت درب ضد سرقت چینی

درهای ضد سرقت موجود در بازار ایران و قیمت آن ها

قفل و یراقی که بر روی درب های ضد سرقت به کار گرفته میشوند اغلب از انواع مرغوب آن می باشند که سازندگان آن قفل ها انواع روش های امنیتی لازم جهت جلوگیری از دستکاری در آن و یا تخرب توسط دریل و مته را به کار برده اند. پس شما میتوانید از بابت ایمنی قفل ها آسوده باشید.
درب ضد سرقت,انواع درب ضد سرقت,درب ضد سرقت ترک,درب ضدسرقت چینی,درب ضد سرقت ایرانی,بهترین درب ضد سرقت

انواع درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت معمولا از فلز و چوب می باشند .درب های از جنس فلز معمولا چینی بوده و دارای رنگ قهوه ای می باشند اما درب های ضد سرقت چوبی دارای تنوع شکلی و رنگی متفاوت می باشد .معمولا از درب های ضد سرقت فلزی نیز قیمت آنها بالا تر می باشد .