راسان درب
اجزای درب ضد سرقت

آشنایی با اجزا و قطعات تشکیل دهنده + بررسی ساختار درب ضد سرقت. ساختار داخلی درب های ورودی ضد سرقت از شبکه های آهنی تشکیل شده است.

راسان درب
راسان درب

درب های امنیتی به انگلیسی Security Door در انواع مختلفی تولید می شوند. شما می توانید بهترین مدل های درب ضد سرقت، درب ضد حریق، درب ضد آب و... را از راسان درب تهیه نمایید. قطعات درب ضد سرقت از مهم ترین عوامل و فاکتورهای ایجاد کننده امنیت در این درب ها می باشند. نمای داخلی درب ضد سرقت، لولای درب ضد سرقت، داخل درب ضد سرقت همگی سوالاو ابهامات خریداران در مورد این محصول می باشد. با ما همراه باشید تا با اجزای و قطعات و ساختار تشکیل دهنده این محصول آشنا شوید.
سارقان همیشه به دنبال ساده ترین راه برای ورود به ساختمان هستند و درب ورودی یک ساختمان اولین جایی است که با آن برخورد می کنند، تحقیقات نشان داده که هر سارق چند دقیقه برای باز کردن درب ورودی زمان صرف می کند و اگر موفق نشد برای اینکه شناسایی نشود، محل را ترک می کند.
درب ضد سرقت یکی از انواع درب های امنیتی است که در برابر ورود دزد به ساختمان مقاوم می باشد، همچنین یک درب های ضد سرقت خوب باید در برابر آتش سوزی، صدا، رطوبت و سرما هم مقاوم باشد.
درب های ضد سرقت بیشتر به عنوان ورودی ساختمان های مسکونی بزرگ، ساختمان های تجاری و مراکز مهم دولتی مانند بانک ها استفاده می شوند.امروزه علاوه بر درب ضد سرقت برای افزایش امنیت ساختمان از پنجره های امنیتی ضد سرقت هم استفاده می شود.

اجزا و قطعات درب ضد سرقت

مهمترین اجزای درب ضد سرقت موارد زیر است که به اختصار هر یک از آنها را توضیح میدهیم:

قفل درب ضد سرقت

درب ضد سرقت ممکن است به انواع مختلف قفل های ضد سرقت مجهز شده باشد. هر کدام از این قفل ها دارای میزان امنیت های متفاوتی هستند. مهم ترین و اصلی ترین اجزا در درب ضد سرقت، قفل ها هستند. بنابراین هنگام خرید درب ضد سرقت حتما به قفل آن توجه کنید. زیرا مرغوب ترین و بهترین درب های ضد سرقت حتی اگر از فولاد نفوذ ناپذیر و بر اساس استانداردهای جهانی نیز طراحی و ساخته شده باشد بدون نصب قفل ضد سرقت تفاوتی با یک درب چوبی معمولی ندارد .
امروزه بیشتر از قفل هوشمند برقی یا الکترونیکی برای درب ضد سرقت استفاده می شود. قفل هوشمند درب ضد سرقت محبوبیت بالایی دارند، برای ورود باید یک کلید الکترونیکی داشته باشید و به راحتی می توانید درب را با گوشی هوشمند خود کنترل کنید. اگر کسی بخواهد به زور وارد شود آلارم قفل به صدا درآمده و صاحبخانه را آگاه می کند.

قفل درب ضد سرقت

لولا

یکی دیگر از اجزای مهم درب ضد سرقت، لولا می باشد. لولای درب ضد سرقت از داخل و خارج پنهان است و سارق نمی تواند به راحتی با اهرم کردن لولا درب را باز کند.
لولا در اکثر درب های ضد سرقت از خارج و یا از هر دو طرف پنهان است و این امر مانع از باز شدن درب به وسیله اهرم کردن لولا می شود. لولاهای در ضد سرقت ترک از سمت داخل قابل مشاهده است و کاملا دیده می شود اما لولاهای درب های ضد سرقت چینی پنهان است و نه از داخل و نه از بیرون قابل رویت نمی باشد.

چهارچوب درب ضد سرقت

بهترین چهارچوب آن است که از جنس آهن يا فولاد و قبل از مصرف رنگ شده باشد، اندازه سایز پشت تا پشت چهارچوب 110*210 سانتي متر يا 115*215 سانتي متر مي باشد. چهارچوب درب ضد سرقت از ورق استینلس استیل به ضخامت 1.5 میلی متر و عرض 7 سانتی متر با پایه مقاوم ضد زنگ ساخته می شود. معمولاً بخش داخل لنگه درب ضد سرقت از ورق فلزی مقاوم استفاده می شود تا نفوذ به داخل ساختمان را غیرممکن کرده و یا به تأخیر بیندازد.

اجزاي چهارچوب درب ضد سرقت

 1.  زوار لاستیکی كه بر روی تمامی چهارچوب‌ ها به جهت جلوگیری از عبور هوا، گرد، غبار و صدا از بین چهارچوب و لنگه درب طراحی شده است.
 2.  بدنه چهارچوب كه از ورق فلزی 2 میلی‌ متری بسیار مستحکم ساخته شده
 3.  قاب زبانه كه از جنس استیل و بسیار قوی به جهت نگهداری زبانه قفل برای درب ‌های ضد سرقت و معمولی استفاده می‌شود، درب‌های ضد سرقت در 4 نقطه تعبیه شده است.
 4.  ریل موقت جهت نگهداری ساختار چهارچوب در ابعاد طراحی شده، برای لنگه جهت نصب دقیق چهارچوب استفاده می‌گردد.
 5.  فضای خالی برای ثابت نگه داشتن چهار چوب بر روی دیوار که به صورت معمول با آجرهای دیوار قابل چفت شدن می‌باشد.
 6.  لولا برای درب‌ های ضد سرقت: از 3 عدد لولا استفاده شده است و تا ۹۰ درجه باز شدن لنگه قابل مشاهده نمی‌باشد.
 7. زنجیر درب: یکی از اجزای اختیاری درب ضد سرقت، زنجیر درب است، این باعث می‌شود که درب را کمی باز کنید و شخصی که پشت درب است را به راحتی ببینید.
 8. روزنه یا چشمی: چشمی های درب ضد سرقت لنزهای کوچکی هستن که در درب ها به کار رفته اند تا افراد بتوانند به راحتی حضور فرد دیگری را در پشت در مشاهده کنند. اما در دربهایی که برای فضای بیرونی ساختمان استفاده می شوند از این گونه چشمی ها استفاده نمی کنند.

 دستگیره درب ضد سرقت

دستگیره در یکی از ضروری ترین اجزای هر دری می باشد که اگر وجود نداشته باشد باز و بسته کردن درب با مشکل روبه رو است. امروزه طراحی دستگیره ها به یکی از ایده های جالب طراحان تبدیل شده است که وقت بسیاری برای طراحی دستگیره ها می گذارند. تولید کنندگان زیادی اقدام به طراحی دستگیره های خاص با شکل و شمایل متفاوتی کرده اند.در درب ضد سرقت ایرانی یراق آلات مثل دستگیره را از بهترین جنس استفاده میکنند تا به زیبایی و کیفیت درب افزوده شود.

دستگیره درب ضد سرقت

مدلهای جدید دستگیره درب ضد سرقت

رویه درب ضد سرقت

رویه یا همان روکش درب ضد سرقت هم جز اجزای درب می باشد به دلیل اینکه از لحاظ دیداری و زیبایی ظاهری از اهمیت بالایی برخوردار است که اکثر رویه های به کار رفته در درب های ضد سرقت دارای طرح و رنگ های بسیار متنوعی می باشند که رویه هایی با روکش طبیعی و طرح های برجسته، نیم برجسته و صاف هستند.

طبیعتا بیشترین میزان تفاوت در طراحی این درب ها را می توان به رنگ و روکش آنها نسبت داد که سبب بوجود آمدن طرح های متنوعی از این درب های امنیتی شده است.


انواع رویه های درب ضد سرقت

 • رویه برجسته لوکس
 • رویه برجسته اکونومی
 • رویه درب ضد سرقت CNC 
 • رویه دربهای ضد سرقت نوع PVC
 • رویه های درب ضد سرقت نوع ملامین
   

تعداد کلیدهای درب ضد سرقت

سیستم قفل درب ضد سرقت که با چرخاندن کلید به طور همزمان 8 عدد زبانه متحرک و ثابت از دو جهت وارد چهار چوب می شوند .
درب های ضد سرقت ترک دارای 8 عدد کلید کامپیوتری می باشند که 3 عدد از کلیدها معروف به کلید کارگری و برای استفاده در زمان ساخت و ساز ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند و 5 عدد کلید به عنوان کلید های اصلی مورد استفاده قرار می گیرند.
چهارچوب این درب ها دارای 17 سانتی متر ضخامت میباشد که قطر ورق آن .1.4 میلی متر می باشد .
لنگه درب 90 میلی متر ضخامت دارد .
پاشنه درب از ورق استیل ضد زنگ است و ساختار داخلی درب از ورق استیل یکپارچه با پل های استحکام دهنده تشکیل شده است .

کلید کارگری درب ضد سرقت

در مدل قفل های درب های ضد سرقت  بعضی از درب های ضد سرقت (اکثر درب های ضد سرقت چینی ) ، دو عدد کلید کارگری موجود است که زمانی که ساختمان در مرحله ساخت است از این کلید ها استفاده می شود، سپس بعد از اینکه شما آپارتمان مد نظر خود را از سازنده تحویل گرفتین می توانید با کلید اصلی قفل درب ضد سرقت را باز کنید، توجه داشته باشید که بعد از استفاده از کلید اصلی دیگر قادر به استفاده از کلید کارگری نخواهید بود و کلید ها عملا غیر قابل استفاده می شود. درب داخلی ساختمان از دیگر محصولات پرفروش در راسان درب به شمار می رود.

برای خرید انواع درب ضد سرقت در بالاترین سطح امنیتی با راسان درب تماس بگیرید.

ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
نیاز به مشاوره دارید؟ x

شهرک آزادی- بلوار ولیعصر- خيابان محمد رسول الله- کوچه حبیب پلاک ۳۱ (قبل از بازدید حضوری حتما تلفنی هماهنگ کنید)

اینستاگرام درب ضد سرقت ارسال پیام در واتساپ